Pride-flaggene og RNF-flagget vaier side om side utenfor Næringslivets Hus. For oss symboliserer de både mangfold, inkludering og de verdiene vi ønsker skal prege næringslivet i Ringeriksregionen: Raushet, Nysgjerrighet og Fellesskap.

RNF under Pride 2026: Verdier som skaper vekst

01.06.2026 | Jørgen Moe Jr, daglig leder, Ringerike Næringsforening
I juni låner vi bort navnet vårt. RNF står fortsatt for Ringerike Næringsforening, men denne måneden lar vi også bokstavene representere Raushet, Nysgjerrighet og Fellesskap. Ikke fordi det er symbolpolitikk, men fordi disse verdiene er avgjørende for innovasjon, verdiskaping og bærekraftig vekst i Ringeriksregionen.
RNF står vanligvis for Ringerike Næringsforening. Denne måneden lar vi bokstavene representere tre verdier vi mener er avgjørende både for et godt samfunn og et konkurransedyktig næringsliv: Raushet. Nysgjerrighet. Fellesskap.

Verdiene er ikke nye. De er med oss hele året. I juni velger vi bare å gjøre dem litt ekstra synlige.

For oss handler Pride om mer enn markering. Det handler om hva slags samfunn og arbeidsliv vi ønsker å bygge.

I næringslivet snakker vi ofte om innovasjon, omstillingsevne og konkurransekraft. Samtidig vet vi at nye idéer sjelden oppstår i miljøer der alle tenker likt, har samme erfaringer eller ser verden fra samme ståsted. Innovasjon skjer når ulike perspektiver møtes.

Derfor er mangfold ikke først og fremst et spørsmål om symboler. Det er et spørsmål om utvikling.

Raushet gjør det trygt å bidra med nye tanker.

Nysgjerrighet gjør oss bedre i stand til å oppdage muligheter.

Fellesskap gjør at flere perspektiver blir hørt. Det motsatte kan også være sant.

Når miljøer blir for ensartede, risikerer vi å bekrefte hverandre mer enn vi utfordrer hverandre. Da blir vi ofte flinkere til å se begrensninger enn muligheter.
 
RNF er ikke verdinøytral.
Vår visjon er å løfte næringslivet og forme fremtiden. Vårt samfunnsoppdrag handler om bærekraftig vekst og samfunnsutvikling i Ringeriksregionen. Derfor er inkludering, mangfold og like muligheter forankret både i vårt verdigrunnlag og i vår strategiske plan.

Vi tror ikke et mangfoldig samfunn står i motsetning til verdiskaping. Vi tror mangfold er en forutsetning for den. Derfor markerer vi Pride. Ikke fordi alle skal være like. Men fordi flere perspektiver gjør oss bedre rustet for fremtiden.

RNF
facebook

Siste nytt